Oprava kostela

Opravy kostela sv. Jakuba v roce 2023:

EXTERIÉR - celkem: 1.878 tis. Kč

• Obnovena fasáda západního průčelí včetně klempířských prvků: 1.413 tis. Kč.
  • Navíc opraven kříž a zrestaurována socha sv. Jakuba ve výklenku průčelí, jejichž skutečný stav byl zjištěn až po výstavbě lešení a ohledání na místě. Kříž vykazoval pokročilé stádium koroze a kotevní kámen byl prasklý, již stažený kovovým třmenem. Socha sv. Jakuba trpěla degradací kamenného povrchu a potřebou obnovení zlacení. Celkem: 465 tis. Kč

INTERIÉR - celkem: 1.780 tis. Kč.

• Nová elektroinstalace včetně zabezpečovacího a kamerového systému: 585 tis.
  • Nové osvětlení: 452 tis. Kč.
  • Výmalba: 502 tis. Kč.
  • Drobnější práce (nové skříně, vzduchotechnika, chemické ošetření mobiliáře, stavební a spotřební materiál a další): 241 tis. Kč

CELKOVÁ ČÁSTKA (na opravy exteriéru a interiéru): 3.658 tis. Kč.

V rámci této akce bylo odpracováno více jak jeden tisíc brigádnických dobrovolnických hodin na drobných a pomocných pracích.

Dárci:

• Město Červený Kostelec: 500 tis. Kč.
  • Královéhradecký kraj: 333 tis. Kč
  • Biskupství královéhradecké: 120 tis. Kč
  • Nadace ČEZ: 150 tis. Kč.
  • Celkem: 1 103 tis. Kč.
  • K tomu menší dary firem i jednotlivců a kostelní sbírky: viz níže.

Pokud byste chtěli finančně podpořit tyto opravy, můžete tak učinit zasláním daru na účet farnosti 1180919309/0800. Všem, kteří se rozhodnou přispět, velice děkujeme! Na Váš dar je samozřejmě možné vystavit doklad k odpočtu daně.

Doufáme, že v blízké době budou vyřešeny některé komplikace, které brání tomu, aby kostel mohl být přes den otevřen obyvatelům Č. Kostelce, návštěvníkům a poutníkům na svatojakubské cestě.

Opravu kostela podpořili:

Nadace ČEZ