Rok rodiny

Rok rodiny Amoris laetitia

Žít v rodině a manželství je krásné, ale i dobrodružné a náročné.
Jak si nenechat ukrást radost z toho krásného?
Jak unést každodenní, ale i zásadní těžkosti?
Jak se navzájem inspirovat,  posilovat a vnímat společné poslání?

O těchto tématech píše papež František ve své exhortaci Amoris laetitia - Radost z lásky. Tento dokument je také hlavním tématem Roku rodiny 2021-22. Papež v něm povzbuzuje manžele, děti, seniory i celé rodiny být „světlem v temnotě světa“. 

Na základě tohoto dokumentu bude "Vira.cz" e-mailem rozesílat dvakrát týdně kratičký citát papeže Františka s podnětem k jednoduché aktivitě. A to v termínu od svátku Svaté rodiny (26.12.2021) do 26.6. 2022, kdy vrcholí vyhlášený Rok rodiny Amoris laetitia u příležitosti X. světového setkání rodin se Svatým otcem v Římě.  Příhlásit k odběru e-mailů se můžete zde.

19. března 2021 církev oslavila pět let od vydání apoštolské exhortace Amoris laetitia o kráse lásky v rodině a radosti z ní.  Zároveň v tento den papež František slavnostně zahájil Rok „Rodina Amoris laetitia“. Více informací zde.