Pomoc ukrajinským uprchlíkům

Někteří z našich farníků u sebe mají ukrajinské uprchlíky, jiní na ně čekají a někteří se pro tuto pomoc možná teprve rozhodnou. Budeme velmi rádi, pokud si jako farní společenství budeme vzájemně při této pomoci pomáhat.

Ми пропонуємо допомогу українським біженцям. Допомога, яка буде в наших силах. Не бійтеся писати те, що вам потрібно (форму нижче мені потрібна допомога). Якщо можливо, ми зв’яжемося з Вами і будемо раді Вам допомогти. Якщо ви хочете запропонувати допомогу, скористайтеся формою пропоную допомогу.

Vzadu v kostele sv. Jakuba je nová nástěnka, kde budou základní informace týkající se pomoci uprchlíkům. Budeme tam psát prosby a nabídky pomoci. Pro koho je jednodušší poslat lísteček přes internet, může využít formuláře:

Informaci z formuláře přepíšeme na lísteček, který dáme k ostatním na nástěnku v kostele. Kdo chce pomoci nebo potřebuje pomoc, vezme si lísteček a domluví se s daným kontaktem.

Příklady pomoci: připravím oběd, upeču buchtu, ráda si nechám za úplatu umýt okna, vezmu dítě do obuvi a koupím mu boty, půjčím na víkend tři kola, vezmu rodinu a zaplatím sobotní nákup za 500 Kč a mnoho dalších věcí, které Vás napadnou...

Prosíme, kdo jste ve spojení s ukrajinskými rodinami, nebojte se požádat o pomoc. Ne všichni můžeme poskytnout přístřeší, ale určitě bude dost ochotných Vám pomoci. Děkujeme!